Rusza DreamHack Winter 2016. Jakie szanse mają Kinguin?

Dzisiaj rusza DreamHack Winter 2016. O godzinie 12:30 swój pierwszy mecz rozegra polska formacja Kinguin. Jakie szansę mają Szpero, Rallen, Michu, Furlan i Mouz? Postanowiłem pobawić się we wróżbitę.

Polacy trafili do bardzo silniej grupy z Dignitas, Godsent oraz FlipSid3. Pierwsze spotkanie rozegrają z najprawdopodobniej najsilniejszym zespołem z tego zestawienia i zarazem faworytem do wygrania DreamHack Winter, czyli Dignitas. Chociaż chciałbym, aby Polacy wygrali, to jednak trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. A ten podpowiada, że to jednak Duńczycy wyjdą z tego meczu zwycięsko.

Szansę Polaków upatruję przede wszystkim w tym, że będzie to mecz w systemie BO1

Te nigdy nie oddają rzeczywistej formy i umiejętności danych zespołów, więc można liczyć na niespodziankę. Pomimo tego dawałbym Kinguin co najwyżej 20-30% szans na zwycięstwo. Dignitas nie ma prawa przegrać tego meczu. Są w świetnej formie. Wygrywają z topowymi drużynami świata. Wygrali Epicenter w Moskwie, w finale pokonują Virtus.pro. To chyba wystarczające argumenty.

W drugim meczu tej grupy (o 16:30) zmierzą się ze sobą Godsent oraz FlipSid3. Jeszcze miesiąc temu postawiłbym na Markeloffa i spółkę. Dzisiaj nie jestem już tak pewnych ich wygranej. Zmiana Krimza na Lekr0 wyszła Szwedom na dobre. Zresztą to właśnie Lekr0 wydaje się być w tym momencie najmocniejszym punktem zespołu. Z drugiej strony FlipSid3 ostatnio nie imponuje, więc myślę, że do Godsent wygra ten pojedynek.

To oznaczałoby, że Polacy – w meczu o wszystko – zmierzą się właśnie z FlipSid3

To powinien być dość wyrównany pojedynek. Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą w kwietniu tego roku (Polacy jeszcze w nieco innym składzie i jako CSGL) i to Michu z kolegami wygrali. Ale 7 miesięcy to szmat czasu i trudno się na tym opierać. Mam nadzieję, że Kinguin wygra ten pojedynek i w meczu o awans z drugiego miejsca zmierzą się z… Godsent.

Dignitas w meczu o pierwsze miejsce powinno wygrać ze Szwedami. Jeśli Polacy pokonają FlipSid3, to będziemy mieć pojedynek Kinguin vs Godsent. Tutaj znowu może być różnie. To trudne spotkanie do obstawiania, ale jeśli już musiałbym to zrobić to – przykro mi – ale jednak obstawiłbym na Szwedów. Polacy miewali ostatnio problemy ze słabszymi zespołami i trudno oczekiwać wielkiej poprawy. Mieli ostatnio dużo wolnego czasu i na pewno mocno trenowali, ale czy to wystarczy?

Moim zdaniem Dignitas wygra grupę A na DreamHack Winter 2016. Godsent zajmie 2. miejsce. A jakie są Wasze przewidywania? Pochwalcie się w komentarzach.

Foto: Team Kinguin Facebook