Najlepsi gracze 2016 roku w Counter-Strike: Global Offensive

Rok 2016 powoli dobiega ku końcowi. W ostatnich dniu nie zostaną już rozegrane żadne ważne zawody lub nawet pojedyncze mecze. Pora zatem podsumować ostatnie 12 miesięcy i przede wszystkim wybrać – moim zdaniem – najlepszych graczy CS:GO w 2016 roku.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie jest to wybór łatwy. To tak, jakby wybierać między pizzą, a schabowym – niby różnice ogromne, ale najlepiej byłoby zjeść pizzę ze schabowym. To wybór trudniejszy niż między M4A4, a M4A1-S lub ogórkiem kiszonym i śledziem do wódki. Sami rozumiecie, że nie jest możliwe stworzenie takiej listy, która zadowoliłaby wszystkich. Na szczęście to mój blog i moje zasady, więc wybór jest całkowicie subiektywny!

1. Marcelo „Coldzera” David

Wybór raczej oczywisty. To, co robił Brazylijczyk na dwóch majorach w 2016 roku, przechodzi ludzkie pojęcie. Najlepiej o wysokim poziomie Coldzery świadczy to, że przez wielu jest uznawany za gracza używającego nielegalnych wspomagaczy. Ale najczęściej mówią tak ludzie, którzy nie rozumieją gry lub po prostu za mało grają, aby pojmować niektóre reguły. W każdym razie – Marcelona „Coldzera” David to najlepszy zawodnik 2016 roku!

2. Oleksandr „s1mple” Kostyliev

Długo zastanawiałem się nad drugą pozycją. S1mple bez wątpienia jest jednym z najlepszych graczy na świecie – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niestety, jeszcze sporo musi się nauczyć jako człowiek i jednak wzór dla wielu młodszych zawodników. Więcej możecie przeczytać o tym w moim tekście: Oj S1mple, S1mple! Ty wstrętny narcyzie! Ostatecznie zdecydowałem, że powinny się liczyć umiejętności i dlatego Ukrainiec jest na drugim miejscu.

3. Janusz „Snax” Pogorzelski

Wybór Snaxa może wydawać się nieco kontrowersyjny. Zdaję sobie z tego sprawę. W końcu Virtus.pro połowę roku mieli fatalną i Janusz Pogorzelski nie był tutaj wyjątkiem. Dopiero druga część sezonu była pasmem sukcesów, dzięki czemu Polacy przez krótki czas zajmowali 1. miejsce w rankingu HLTV. Ale to mój ranking i moje wybory i dla mnie Snax zasługuje na podium!

4. Nikola „NiKo” Kovac

Z NiKo mam ten problem, że gra on w słabej drużynie. Pomimo tego wyróżnia się na jej tle i to zdecydowanie. Mousesports jest już dla Bośniaka za małe i jeśli chce kiedykolwiek coś osiągnąć i zostać prawdziwą legendą e-sportowego świata, to w 2017 roku musi zmienić zespół. Nie ma innego wyboru! Pomimo tego jest ogromnym talentem i zasługuje na 4. miejsce.

5. Richard „Shox” Papillon

Kolejny, nieco kontrowersyjny wybór. No bo co Shox osiągnął w 2017 roku? Z G2 wygrał ECS Season 1. Poza tym zajęli 2. miejsca w ESL Pro League 3 czy też SL i-League StarSeries Season 2. W obu majorach nie wyszli w ogóle z grupy. Ale Shox to zdecydowanie jeden z najlepszych graczy na świecie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Niech świadczy o tym chociażby jego rating, który w całym 2016 roku wynosi 1,13.

Kolejne miejsca już bez opisu:

  1. Gabriel „FalleN” Toledo
  2. Nicolai „dev1ce” Reedtz
  3. Filip „Neo” Kubski
  4. Emil „MagiskB0Y” Reif
  5. Patrik „f0rest” Lindberg

A kogo Wy byście wybrali?