OpTic Gaming

(AKTUALIZACJA!) Rush z OpTic Gaming dostał bana na koncie ESEA!

Will „Rush” Wierzba z OpTic Gaming, więc czołowego zespołu CS:GO świata, dostał bana na swoich dwóch konta ESEA. Jeśli nie jest to pomyłką, to Kanadyjczyk może mieć problemy z grą w ESL Pro League i innych turniejach organizowanych przez ESL.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z przewidywaniami ban został zdjęty z konta Rusha 🙂

Oryginalny wpis:

Na ten moment sam zawodnik ani jego organizacja nie wydały żadnego oświadczenia. Milczy także ESEA, która jest odpowiedzialna za amerykańskie rozgrywki w ramach ESL. Jeśli okaże się, że ban nie jest żadną pomyłką, to Rush najprawdopodobniej nie będzie mógł grać w żadnych meczach, które będą organizowane przez ESEA/ESL. Dotyczy to między innymi ESL Pro League oraz IEM-ów, np. w Katowicach, na które OpTic zostało zaproszone.

Na głównym koncie Rusha widnieje informacje, że ban został nałożony z powodu „próby uniknięcia bana”. Oznacza to, że Kanadyjczyk miał drugie konto, na którym doszło do nieprawidłowości i z tego powodu zostało ono zablokowane. Najprawdopodobniej chodzi o profil Elysians, który dostał dokładnie takiego samego bana. Główne konto automatycznie zostało zablokowane, najprawdopodobniej po powiązaniu adresów IP.

Na razie nie ma jednak co wieszać psów na zawodniku. Wiele razy okazywało się, że ban był dawany pochopnie. W swojej historii tego typu blokady mają między innymi ScreaM oraz Michu, chociaż nie dotyczyły one kont na ESEA. Zdarzało się także, że konta profesjonalnych graczy były przejmowane przez niepożądane osoby, które następnie celowo używały wspomagaczy, aby zaszkodzić zawodników. Ale jak już mówiłem – na razie nie wiemy, jak jest w tym przypadku. Musimy poczekać na oficjalne stanowisko samego gracza, jego organizacji, a najlepiej także ESEA/ESL.

Jeśli ban jest słuszny i nie zostanie zdjęty, to z pewnością znowu rozgorzeje dyskusja na temat profesjonalnych graczy, którzy mogą – potencjalnie – oszukiwać. Na ten moment ban obowiązuje do dnia 7 lutego 2018 roku. Sam zawodnik wydaje się być zaskoczony blokadą, o czym napisał na Twitterze: